GIMNASTYKA SPORTOWA

Gimnastyka sportowa jest jedną z najstarszych oraz jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu w programie letnich Igrzysk Olimpijskich (IO). Ponad dwa tysiące lat temu w starożytnej Grecji zajęcia gimnastyczne były centrum kulturalnego ożywienia.

AKROBATYKA SPORTOWA

Akrobatyka sportowa to jedna z dyscyplin sportu gimnastycznego, której dynamiczny rozwój w Polsce i na świecie sięga początku XX wieku. Śledząc historyczne wydarzenia w tym zakresie i jej dynamiczny rozwój w Polsce, śmiało można powiedzieć, że polska akrobatyka, to akrobatyka światowa.

SKOKI NA ŚCIEŻCE

W konkurencjach skoków na ścieżce zawodnik z rozbiegu wykonuje serie skoków akrobatycznych zakończonych lądowaniem na miękkim materacu. Przyrząd na którym wykonywane są skoki to ścieżka, która zbudowana jest ze sprężyn lub fiberglass-owych prętów przykrytych wykładziną gimnastyczną. Taka konstrukcja sprawia, że ścieżka na której zawodnik wykonuje najtrudniejsze ewolucje jest miękka, a zarazem bardzo sprężysta.

PARKOUR

Parkour to sport, który wrzuca wszystkie sporty i ruchy w jeden worek. Do parkour'a można podejść na dwa sposoby. Jeden związany jest z aspektem kreatywności i sztuki malowania obrazu ruchem.